Про нас

Волинське товариство захисту тварин розпочало свою діяльність навесні 2008 року, за цей час добилось заборони для працівників Луцького спеціального комунального транспортного підприємства (Луцькспецкомунтранс) відстрілювати тварин.

Згодом, Дана Новарчук, будучи тоді ще головою ГО “ВТЗТ” створила комунальне підприємство “Ласка”, яке займалося вирішення проблеми з безпритульними тваринами у місті гуманними методами, які зазначені у рішенні міської ради – тварин, які не становили загрози мешканцям міста заносили до бази реєстру, а згодом, стерилізуємо та повертаємо привитими на теж саме місце звідки їх було узято під опіку волонтерів , проте лише за згодою мешканців того району.

В кожному районі є волонтери ВТЗТ, які щодня слідкують та годують наших менших друзів. Агресивних на думку людей тварин та всіх інших, де не має згоди мешканців на повернення працівники служби відлову КП завозили на територію КП “Ласка” (притулок) та згодом спільними зусиллями шукали їм хороших господарів.

Проводили акції щоб перевернути свідомість людей, які у тваринах бачать лише негатив та зло. Була організована акція для дітей сиріт «Ми друзі». Дітки сироти могли ближче познайомитись із тваринами та відпочити. Спершу ВТЗТ завітало у державний Дім маляти та привезли із собою щенят. Розповідали дітками про природу, тварин дозволяли гратись із чотирилапими друзями. Опісля, роздавали подарунки і просили діток намалювати їхні враження про тварин. Для того щоб пізніше зробити виставку цих картин і запросити представників влади, які змогли їх придбати, а вилучені кошти за дитячі картини ВТЗТ передало у Дім маляти. Того ж дня, була реалізована екскурсія до притулку для тварин дітей сиріт старшого віку із приватного будинку маляти «Аркен», діток напівсиріт, із неблагополучних сімей і усіх інших бажаючих діток. Малеча відпочивала на природі, бавилася із тваринами і теж малювати картини під керівництвом запрошеного художника.
Різноманітні акції та заходи щодо тварин проводилися постійно спільними зусиллями ГО “ВТЗТ” та КП “Ласка”, адже наша робота налаштована на спільну мету, досягнути того, щоб на вулицях не було безпритульних тварин, щоб всі вони мали дім, та при цьому не завдати шкоди цим тваринам, а також забезпечити мешканцям міста комфортні умови проживання.

Тепер Дана Новарчук звільнилася з посади дикертора КП “Ласка” і створила нову організацію “Порятунок чотирилапих” працює за колишнім принципом КП “Ласка” , по всій Україні, де укладені договори з міською радою та ГО, окрім Луцька. Дане ГО створило Центр Порятунку “Дейл”, де тварин стерилізують, вацинують та шукають їм господарів, частину повертають на попереднє місце проживання. Цуценят та кошенят волонтери роздають на ринку. Усіх бажаючих взяти собі тваринку просимо звертатися до нас. ГО “Порятунок чотирилапих” та ГО “Волинське товариство захисту тварин” об”єднані для спільної мети – прилаштувати якомога більше тварин у родини.